Czwarty Dzień Rożnowic za pół roku. Rozpoczynamy odliczanie.

cz1 (313)_fhdrZa oknem piękny zimowy, biały krajobraz, a my już myślimy o IV Dniu Rożnowic, który w środku lata. Dlaczego tak wcześnie o nim informuję i kiedy dokładnie odbędzie się już IV Dzień Rożnowic?

Pewnie niewielu z Was zdaje sobie sprawę dlaczego tak wcześnie należy zacząć przygotowania do wydarzenia typu Dzień Rożnowic.

  1. Pierwszym krokiem jaki powinno się wykonać przy organizacji festynu w naszej Gminie jest zgłoszenie wydarzenia do gminnego kalendarza imprez, co pozwala po pierwsze uniknąć innych festynów w okolicy w danym dniu a po drugie zarezerwować nagłośnienie, którym dysponuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu (już niedługo Bieckie Centrum Kultury). I tu obowiązuje zasad kto pierwszy ten lepszy.
  2. Kolejnym krokiem jest zaplanowanie programu imprezy, a w szczególności zespołu z którym będziemy się wspólnie bawić. Również tutaj trzeba zacząć wcześnie rozmowy, aby zespół miał wolny termin.
  3. GWIAZDA WIECZORU – w tym roku po raz pierwszy zdecydujemy się na zaproszenie znanego wykonawcy, którego jeden z przebojów ma ponad 14 milionów wyświetleń na YouTube. Aby zarezerwować wykonawcę należy odpowiednio wcześniej z nim rozmawiać.
  4. Zaplanowanie atrakcji dla dzieci – w przygotowaniu na 2018 rok jest około godzinny program animacyjny dla dzieci (NOWOŚĆ w czasie Dnia Rożnowic).
  5. Zorganizowanie loterii fantowej – proces zbierania fantów jest praktycznie ciągły. Aby przygotować kilkaset fantów należy gromadzić je przez okrągły rok. Następnie najpóźniej na 30 dni przed organizacją imprezy należy zgłosić taką loterię do Urzędu Celno-Skarbowego w Nowym Sączu (druk z kilkunastoma załącznikami). W tym punkcie należy dodać również bardzo istotną kwestię jaką jest pozyskanie sponsorów wydarzenia.
  6. Zapewnienie bezpieczeństwa na imprezie – to już nieco bliżej wydarzenia (choć w tym roku mamy to już za sobą) należy zapewnić firmę ochroniarską oraz zgłosić imprezę do komisariatu policji w Bieczu.
  7. Przygotowanie zaproszeń dla sponsorów i gości.
  8. Marketing i reklama – wykonanie plakatów imprezy, zapowiedzi w lokalnych mediach, reklama na facebook itp.
  9. Techniczne przygotowanie imprezy – rozłożenie sceny, oświetlenia, namiotów, stolików, krzesełek, ławek, zawieszenie regulaminu imprezy, ogrodzenie terenu itp. Tu nie dalibyśmy rady bez pomocy OSP Rożnowice.
  10. Przeprowadzenie imprezy, posprzątanie po niej i rozliczenie wszystkich kosztów i przychodów z imprezy.

W roku 2018 zamierzamy również wprowadzić punkt 11:

  1. Zamówienie pięknej pogody na 22 lipca 2018 roku. 🙂

Dlaczego informuję o tych wszystkich przygotowaniach? Ponieważ po pierwsze chciałbym powiedzieć, że już rozpoczęliśmy przygotowania a po drugie w tym miejscu chciałbym bardzo podziękować wszystkim członkom Stowarzyszenie Jednia na czele z Jadzią, Gosią, Moniką, Justyną, Strażakom OSP w Rożnowicach na czele z Michałem, Krzysztofem, Rafałem, Piotrem oraz wszystkim, którzy włączają się w organizację imprezy. Przeprowadzenie festynu to praca około 20-30 osób, która rozpoczyna się ponad pół roku przed wydarzeniem i bez pomocy wszystkich, którzy włączają się w organizację nie byłoby możliwe jego zorganizowanie.

Otwieram więc oficjalne odliczanie do IV Dnia Rożnowic, który odbędzie się 22 lipca 2018 roku jak zwykle dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Danuty Szarej na boisku szkolnym przy ZSP w Rożnowicach.

Jeśli macie jakieś sugestie dotyczące imprezy to zachęcam do komentowania pod artykułem.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.